Афера з курсом гривні. Як це було або «експерти не бачать економічних причин падіння гривні».

 

Так само, «абсолютно випадково», й секретаріат Президента «обратил внимание общественности, что Луценко не привел никаких фактов, подтверждающих его слова о противоправной деятельности руководства Нацбанка и секретариата главы государства».

 

А й справді,  які можуть бути факти? Що може протиставити Луценко заяві секретариату?

Для цього потрібно подивитись на цей ціновий графік.

 

 

Що означають всі ці «загогулини»…

«Зелена лінія»  – це, як всім зрозуміло, щоденний графік курсу валютної пари «гривня/доллар». На графіку вказано курс на момент закриття кожного торгового дня, на протязі року.

«Жовті та червоні стовбчики» під графіком – це індикатор,  так званого, «тікового об’єму». Безліч досліджень вказують на те, що немає особливої відмінності між фактичним і тіковим об’ємом. Ми використаємо тіковий об’єм  і можемо вважати, що він представляє дійсний об’єм. Це — об’єм, інформація про який надходить в реальному масштабі часу. Якщо даному дню  відповідає більший об’єм, чим попередньому, це означає, що більше число зовнішніх ордерів надійшло в зал валютної біржи.

Отже, що можна сказати виходячи тільки з цього. Звертає на себе увагу непропорційне збільшення біржевої активності у порівнянні з «докризовими» 2007 роком та першою половиною 2008 року. Особливо вражають своєю аномальністю: 2 червня 2008 р. (область 1), 8 та 11 серпня (область 2), 24 листопада (область 3), коли об’єми, у порівнянні з докризовими, переважали середньодобові у 15-20 разів. Як же так! Економіка країни впала, металургія лежить, машинобудування лежить, а активність на валютній біржі зросла (область 5).

Чим це можна пояснити, як не діяльністю валютних спекулянтів? Чи можна стверджувати, шо «ці хлопці» накупили собі валюти за найнижчою ціною (області 1, 2), а потім, використавши корупційні схеми, отримали рефінансування й докупили її потім  ще (область 3)? Дуже цікаво, хто продавав  та купував долари в ті дні…

Чорним днем, в історію української гривні вписане 18 грудня 2008 року (область 4), бо біржовий день 18 грудня відкрився найвищім курсом гривні по відношенню до долара за все її існування – 9,725 грн/дол! Але на протязі дня курс впав до 9,057 грн/дол, а 19 грудня впав ще нижче – до 7, 867 грн/дол. За ці два дні, під потужну інформаційну істерику «про долар по 15 грн», «абсолютно випадково» було злито величезні об’єми валюти. Цікаво, хто її купував? Може лоховський «Нафтогаз» (не дивно, що він вічний банкрот)? А може це НБУ «вийшов з інтервенцією»,  скупивши у скарбницю найдорожчі долари? В усякому разі, тим, хто накупив доларів по 4,5 гривні, а потім продав їх по 9,0 гривень, кожна тисяча принесла, через 3-4 місяці, ще по одній тисячі! Непогана «прібавка к пєнсії», чи не так? Судячи з усього, «ці хлопці» не збирались загоняти курс за  емоційну позначку в 10 грн/дол., а створили в країні «керовану валютну паніку», швиденько збагрили «своїм людям»  доляри за найвищою ціною і сьогодні тихенько сидять, потираючи руки…

 

А ЗАРАЗ НАЙЦІКАВІШЕ: ПРОГНОЗ!

Ну, по-перше, треба зазначити, що «цей тренд втрачає силу», тобто, кажучи людською мовою, ця афера доходить до свого логічного завершення. Про це, зокрема, вказує дивергенція (розходження) між ціною на графіку (область 6) та відповідними  значеннями найнижчого індикатора. Як видно на графіку, цінові піки досягали приблизно однакової позначки в 9 грн/дол, в той час, як відповідні піки індикатора (області 7, 8, 9) ставали все меншими. Це вказує на те, що тренд втрачає силу! Але не потрібно розслаблятись, бо один потужний поштовх і ця «валютна карусель» може розкрутитись знову.

Проаналізувавши останній локальний пік (область 9), можна стверджувати, що курс долара стрибне в гору, перетнувши позначку в 9 грн/дол, як мінімум, ще один раз. Не виключено, що деякі відомі особистості, скоро знову почнуть нам свою стару пісню «про долар по 15 гривень», прошу слідкувати за цим. Але, знову ж, «ці хлопці» навряд будуть загоняти курс вище емоційної позначки в 10 гривень. В кінці, після того, як народ нагребе долар «по десять», курс має різко обвалитись і в обмінках «раптово зникнуть» гривні. І «з’являться» вони там тільки тоді, коли курс знизиться до 7,5-8 грн/дол. В усякому разі, в новинах, «абсолютно випадково», вже показали сюжет про те, як громадяни, в київських обмінних пунктах не можуть обміняти долари на гривні…

 

В решті-решт:

Юра Луценко знову вийде з заявою про те, який він страшний «термінатор» і як він налякав спекулянтів (але знову нікого не посадять).

НБУ та секретаріат зроблять заяву, про те, як вони «хєроїчно» боряться з курсом.

Юля розкаже нам про те, як вона «працює».

В програші залишаться, як завжди, тільки пересічні громадяни, які хотіли диверсифікувати інфляційні ризики або трошки підзаробити на коливанні курсу.

 

ТОВАРІЩІ! НЄ ІГРАЙТЄ В АЗАРТНИЄ ІГРИ С ГОСУДАРСТВОМ! ЕТО ЧРЄВАТО…

 


 

Афера з курсом гривні. Як це було або «експерти не бачать економічних причин падіння гривні».: 1 комментарий

  1. А що робити тим, хто кредит у доларах платить? Як не купувати тих доларів по 10? Азартна гра з державою таки затягує.

Обсуждение закрыто.