Маємо прецедент: У селищі Козин переміг кандидат «проти всіх»

Матеріал з 2006 року.

Виборчий скандал на Київщині. Навпроти графи “не підтримую жодного кандидата”, позначки поставили понад 700 селян. Але місцева територіальна виборча комісія вже визнала селищним головою людину, яка набрала трохи більше 500 голосів. Схожа ситуація у 12 виборчих округах, де теж нібито обрали депутатів, попри те, що більшість виборців не підтримала жодного з них. Тепер у суді ініціативна група оскаржує таке рішення тервиборчкому і вимагає призначити повторні вибори, посилаючись на статтю 73 закону про вибори. Вони та адвокати виборчої комісії по-різному читають закон. Останні наполягають – “не підтримую жодного кандидата” не означає “голосую проти всіх”.

Тарас Чемерис, адвокат ТВК:
— Це різні речі і центр судових експертиз в Києві зараз робить мовознавчу еспертизу і вони визнали, що голосую проти і не підтримую жодного кандидата – це різні речі, це фактично нлюдина не може визначитися за кого, але вона не проти, вона дозволяє громаді визнати, хто є достойним, хто є недостойним.

Тетяна Козаченко, адвокат позивачів:
— Из 20 округов по 12 округам большинство избирателей проголосовало “не підтримуємо жодного кандидата”, однако территориальной избирательной комиссией избраны по этим округам депутаты, что явяляется прямым преступлением. Это внесение заведомо неправдивой информации в официальные документы.

Взято з сайту.
http://mynews-in.net/news/politics/2006/04/04/987394.html


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*