День ганьби Віктора Януковича

Отже, минув рік, як Віктор Янукович не виконав свою обіцянку.

4 червня 2010-го Янукович пообіцяв зняти з себе корупційні підозри, продемонструвавши свої володіння у резиденції Межигір’я.

«Збирайтеся, поїдемо прямо зараз!» – сказав Янукович під оплески своїх підлеглих.

Але коли прямий ефір на телебаченні закінчився, виявилося, що ніхто нікому Межигір’я показувати не буде, бо… в адміністрації президента немає автобусів, пояснила Ганна Герман.

Автобуси не могли знайти цілий рік, а історія з Межигір’ям Януковича перетворилася на символ не лише корупції, але і багаточисельних невиконаних обіцянок.

6 червня, в день журналіста учасники руху «Стоп цензурі» анонсували мирні збори під Межигір’ям, щоб нагадати Януковичу про невиконану обіцянку.

Організатори поінформували Новопетрівську сільраду, але сільський голова Радіон Старенький подав до суду з вимогою заборонити проведення акції.

Вчора в суді я мав змогу познайомитися з цинічним 30-річним сільським головою Нових Петрівців.

У новопетрівського «мера» цікава аргументація.

В інтерв’ю УНІАН сільський голова заявив, що «прийняв рішення в інтересах громади Нових Петрівців» і звернувся до суду заборонити проводити акцію протягом ВСЬОГО 2011 року!

Він пояснив, що захід заплановано провести на одній із вулиць села, і «зранку, коли місцеві жителі будуть їхати на роботу, акція перешкоджатиме його односельчанам».

Ця аргументація розрахована на людей, які ніколи не були в селі Нові Петрівці та не знають умов проживання Януковича. Щоб розвінчати абсурдну аргументацію сільського голови, дивіться відео.

Отже, акція під резиденцією жодним чином не може завадити селянам їхати на роботу, тому що селяни там просто… не ходять.

За 50 метрів до воріт Межигіря стоять знаки «В’їзд заборонено. Крім автомобілів адміністрації». Тобто єдиним «селянином», якому теоретично міг би завадити мітинг, був Віктор Янукович.

Загалом відео переконує, що біля в’їзду до Межигір’я достатньо місця, щоб провести мирні збори 30 журналістів, які були заявлені для участі в акції.

І взагалі, з логікою в «мера» Нових Петрівців трохи негаразд – якщо він просить заборонити мирні збори протягом цілого року, в тому числі у вихідні дні, то до чого його аргумент, що акція заважатиме селянам їхати на роботу?

Чи в Нових Петрівцях, як у царські часи, селяни – на панщині?

У своєму рішенні суддя Ганна Панова пішла ще далі – вона стала на захист права Віктора Януковича… на відпочинок.

«…Суд зазначає, що місцем проведення зборів оголошено місце поживання президента України, а не місце його роботи», – сказала вона.

«Беручи до уваги конституційні засади захисту прав людини на особисте життя, його недоторканість, право на відпочинок в позаробочий час, вказаними зборами відбудеться порушення названих особистих прав людини», – ідеться в рішенні суду.

Перше, що звертає на себе увагу – акція була запланована з 7:30 до 11 години ранку понеділка, 6 червня, який є робочим днем в Україні. Про яке порушення права Януковича на відпочинок ідеться?

Друге – Межигір’я не є місцем офіційного проживання президента України! За офіційними реєстраційними даними, Віктор Янукович проживає у Києві на Оболонській набережній, будинок 15.

Ця адреса вказана в його декларації про доходи, і за цією адресою він ходить голосувати на виборах.

Але у ході засідання суддя жодним чином не намагалася встановити місце проживання президента. Вона просто переписала позовну заяву до себе в рішення.

Можливо, Янукович справді «тимчасово перебуває» у Межигір’ї, але тоді суд не може посилатися на цей абсурдний аргумент.

Однак хіба це цікавить суддю Панову? Суддю Панову цікавить інше – що через два роки закінчиться її п’ятирічний термін судді, на який вона призначена указом президента.

А ще більше її цікавить інше – щоб не виникло ніяких проблем, коли Верховна Рада призначатиме її на посаду судді безстроково. Сподіваюся, її прізвище до того часу не забудуть.

Ну а журналісти у рамках виконання своїх професійних обов’язків збираються до Межигір’я перевірити безпосередньо на місці, як виконується резонансне рішення суду.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/4deb7e57718f7/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*