Чи маємо ми дякувати тов. Сталіну за таке «воз`єднання » України?

Час від часу в українському інтернеті вигулкує думка, яку виражають проросійсько-прорадянськи настроєні особистості, що, мовляв, українці мають дякувати, Сталіну особисто, або радянській владі взагалі, за те, що вони, врешті-решт,  зібрали до купи українські землі в складі Радянської СРСР. Ось зараз, наприклад,  це питання винирнуло завдяки темі річниці початку війни.

То ж , справді, а чи маємо ми дякувати товаришу Сталіну?

Давайте подивимось на мапу і порівняємо українскі етнічні территорії (жовтим), кордони УНР, кордони УРСР з сучасними кордонами України.

Отже, перший шок: після створення УРСР (зеленим), до її складу увійшло менше половини территорій УНР — до «братньої Россії» відійшли Стародубщина, частина Слобожанщини,  Кубань.

В 1939 р., коли було поділено Польщу, Микита Сергійович (той що Хрущов) звернувся до Сталіна з пропозицією приєднати да України українські етнічні территорії: Берестейщину з Пінщиною. Йосип Віссаріонович відповів йому: «Що Ви, Микито Сергійович, мрієте відродити Україну в кордонах Грушевського і Вінниченкі?» Микита Сергійович натяк зрозумів і більше не звертався до  Сталіна з «дурнуватими» пропозиціями: кордон між Україною і Білоруссю зробили таким, як після Люблінської Унії 1569 р.

http://www.youtube.com/watch?v=XcBKBPBjccY

Після другої світової війни наш благодєтєль, тов. Сталін, віддав Польщі західні українські землі: так Україна  втратила Надсяння, Холмщину та Підляшшя.

То ж чи маємо ми дякувати тов. Сталіна за таке «об`єднання»? Очевидно в цьому питанні  набагато важливішим був сам процес, а не результат:  до того ж тут якнайкраще проявив себе славнозвісний кацапський спосіб «все робити через жопу».

Для того щоб потім дякувати радянську владу за «воз`єднання», для початку було розшматовано территорію УНР, а потім «хєроічєскі прєодолєвая трудності», на протязі 30 років було зібрано УРСР. В результаті всіх цих «збираннь» территорія сучасної України, в кінці-кінців, стала меншою за территорію УНР в 1,6 раза. Дякуємо, товарищу Сталін!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*